İtfaiye Müdürlüğü

Meriç Belediyeler Birliği üyesi belediyelerin çalışan personellerine verilen “Doğru İlk yardım Hayat Kurtarır” projesi kapsamında Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personeli “Sertifikalı Temel ilk yardım Eğitimi” programına katıldı.
Bireylerin ve toplumun temel sağlık bilgisinin arttırılması, ilk yardım bilgi ve becerilerinin geliştirilmesi, temel ilk yardım konusunda bilinçlendirerek ve farkındalık oluşturulmasına katkı sağlamak amacıyla Edirne Belediyesi İlk Yardım Merkezi işbirliğiyle hazırlanan eğitim 19-20 Şubat 2018 tarihlerinde gerçekleştirildi.
Edirne Belediyesi İlk Yardım Eğitim Merkezi Mesul Müdürü ve İlk yardım Eğitmeni Hemşire Ayten SÜNETÇİLER ile İlkyardım Eğitmeni Hemşire İnci ÖZER tarafından verilen eğitimde “İlk yardım Temel Uygulamaları, Temel Yaşam Desteği, Kanama, Yaralanma, Kırık, Çıkık, Zehirlenme, Boğulmalarda İlk yardım, Hasta/ Yaralı Taşıma Teknikleri” konuları sunumlarla desteklenerek anlatılmış ve her konu katılımcıların birebir pratik uygulamalarıyla pekiştirilmiştir.
Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü personellerinden oluşan 14 kişilik grubun tamamı Sağlık Bakanlığı yetkilileri gözetmenliğinde yapılan yazılı ve sözlü sınavı geçerek “Temel İlk yardımcı Sertifikası” almaya hak kazanmıştır.

Atatürk Mahallesinde kafasını bahçe kapısına sıkıştıran sokak köpeğine, Uzunköprü Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekipleri müdahale etti.
Kesme ve kırım aleti ile kafasını sıkıştırdığı yerden kurtaran İtfaiye Müdürlüğü ekipleri sokak köpeğini yeniden özgürlüğüne kavuşturdu.

Belediyemizin araç parkını genişletmek ve ihtiyacımız olan ekipman destekli araçları belediyemiz bünyesine katmaya devam ediyoruz.

İtfaiye Müdürlüğü’ne alınan ön müdahale ve kurtarma aracında, bir adet kesici ve ayırıcı ekipmanları, bir adet kesici papağan ağzı, üç adet ayırıcı silindir, dar alan kurtarma seti, iki adet temiz hava tüpü, 2 adet ekipman jeneratörü, 300 lt. köpük tankı, bir adet holigan, bir adet yılan ve bir adet köpek yakalama aparatı ile araç üzerinde sabit ve seyyar aydınlatma ekipmanları bulunmaktadır.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN’in bizzat yerinde incelediği aracın halkımıza hayırlı olmasını dileyerek; “Kullanmayı nasip etmesin ama olmazsa da olmaz araçlardan birini daha araç parkımıza kattık. Trafik kazaları başta olmak üzere diğer tüm olaylarda kullanılmak üzere ön müdahalede bulunacak aracımız, 2009 yılında bu yana aldığımız yirmibeşinci sıfır kilometre araç oldu. Bu gurur Uzunköprü Halkınındır” dedi.

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü