Haberler
Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’a çıkarak milli mücadeleyi başlatmasının 100. Yılı dolayısıyla Türkiye turuna çıkan “Cumhuriyet Sergi Tırı” Atatürkçü Düşünce Derneği’nin organizasyonu ile Adalet Meydanına getirildi.
İlçe Kaymakamı Muhittin Gürel, Belediye Başkanı Özlem Becan ve Atatürkçü Düşünce Derneği Başkanı Oktay Yenice Cumhuriyet Sergi Tırı’nın açılışını gerçekleştirdi.
Belediye Başkanı Özlem Becan sergi açılışının ardından anı defterine de duygu ve düşüncelerini not düşerek anı defterini imzaladı. Başkan Becan; “Milli mücadelenin 100. Yılında rotamız Atatürk şiarıyla yola çıkan bu özel tırı bugün Uzunköprü Adalet Meydanı’nda açmak bize onur veriyor. Milli mücadelenin altında kan var, gözyaşı var, Cumhuriyet kazanımlarının değerini en çok kadınların ve gençlerin bilmesi lazım. Bugün Uzunköprü Belediye Başkanı olarak, bir kadın olarak bu makamda oturuyorsak Atamızın bize sağladığı seçme ve seçilme hakkı dolayısıyladır. O yüzden hepsine minnettarız, ben Uzunköprülülerinde sık sık ziyaret ederek bu tıra sahip çıkacaklarını düşünüyorum” dedi.
Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhuriyetin öncü kadınlarının fotoğrafları, Atatürk hakkında yazılmış kitaplar, dönemin dergi ve gazete örneklerinin yer aldığı resim sergisi 1 gün boyunca Adalet Meydanında vatandaşlarımızın ziyaretine açık olacaktır.

hava tahmin

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Atatürk Kültür Merkezi
Cumhuriyet Mahallesi 19 Mayıs Caddesi  No:160
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 43

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü