Haberler

19 Eylül Gaziler Günü programına Belediye Başkan Vekilimiz Necmettin Akın katılmıştır. Saat 11.30'da Atatürk Anıtı'na Kaymakamlık, Garnizon Komutanlığı ve Belediye Başkanlığı çelenklerinin sunumu ile başlayan tören bir dakikalık saygı duruşu ve ardından İstiklal Marşı okunmasıyla devam etti.
Garnizon Komutanlığı'ndan Topçu Üsteğmen Gökhan KESKİN'in günün anlam ve önemini belirten konuşmasının ardından Şinasi İlkokulu'ndan 2 öğrenci tarafından günün anlam ve önemine dair şiirler okundu.
Gazi ve Şehit Ailelerine Uzunköprü Askeri Gazino Müdürlüğü'nde öğle yemeği ikramı ile program sona ermiştir.

Festival etkinlikleri kapsamında düzenlediğimiz ve 13 takımın mücadele ettiği Sokak Basketbol Turnuvası bugün sona erdi.
Final maçının hava atışı Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN tarafından yapıldı. Turnuvayı "FSM" isimli takım şampiyon olarak tamamlarken, "WOLWES" isimli takım ikinci, "HADDİNİ BİLBAO" isimli takım ise üçüncü oldu.

Turnuvada görev alan hakemler ve sağlık görevlileri ile şampiyon, ikinci ve üçüncü olan takıma ödül ve plaketleri Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN tarafından takdim edildi.

 

 

 

 

19 Eylül 1921'de Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından Mustafa Kemal ATATÜRK'e Mareşal rütbesi ve Gazi unvanı verilmiş, 19 Eylül günü de ‘Gaziler Günü’ olarak kabul edilmiştir.

Ülkemizin topraklarını korumak ve savunmak adına, üstün bir cesaret örneği göstererek en güç koşullar altında bile canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen şehit ve gazilerimiz her zaman onur kaynağımız olmuştur.

Geçmişte verdikleri büyük mücadelelerle, bugün özgür ve huzurlu bir biçimde yaşamamızı sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bugün aramızda olmayan tüm şehit ve gazilerimizi rahmetle anıyor, hayatta olan gazilerimize de aynı duygularla minnet, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.


Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

 

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali Konserleri 14-15-16 Eylül akşamları festival konser alanında gerçekleşti.

Festival konserlerinin ilk gecesinde ülkemizin yeni starlarından EDİS sahne aldı. Açık havada binlerce vatandaşın doldurduğu alanda şarkılarını seslendiren Edis, sahne şovu ile de izleyenleri büyüledi.

Festival konserlerinin ikinci akşamında şarkıcı DERYA ULUĞ, Uzunköprülülerle buluştu. Sahne performansının yanı sıra dans ekibi ile birlikte görsel bir konser veren DERYA ULUĞ, şarkılarını sevenleri ile beraber söyledi.

Festival konserlerinin son akşamında ülkemizin güçlü ses ve yorumcularından FERHAT GÖÇER sahne aldı. Konser alanının neredeyse tamamını dolduran Uzunköprülüler ve ilçemiz dışından gelen misafirlerimiz şarkıları FERHAT GÖÇER ile beraber söyledi.

 

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali'nde

bizleri hiç bir zaman yalnız bırakmayan

UZUNKÖPRÜLÜ HEMŞEHRİLERİME,

stand açarak festival süresince tanıtım ve satış yapan,

ESNAFLARIMIZA,

öncesinde ve devamında görev alan tüm

BELEDİYE PERSONELİME,

BELEDİYE MECLİS ÜYELERİME,

EMNİYET TEŞKİLATINA,

sonsuz teşekkürlerimle...

 

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

Cumhuriyet Meydanı'nda düzenlenen Festival Açılış töreni ile protokol Atatürk Anıtı önünde yerini aldı. Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'in tarafından festival çelenginin sunumunun ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla programa devam edildi.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'in festival konuşmasının ardından, kortej yürüyüşü Atatürk Kültür Merkezi önünde son buldu. Uzunköprü Belediye Halk Oyunları Ekibi tarafından folklor gösterisini izleyen protokol üyeleri daha sonra standların açılışını gerçekleştirdi.

2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali ile ilgili oda, dernekler ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile Festival Komitesi bir araya geldi.

Belediye Meclis Salonu’nda gerçekleşen toplantıda festival ile ilgili tüm detaylar konuşuldu. Festival açılışı ve kortej başta olmak üzere festival programı hakkında bilgilendirme ile karşılıklı görüş alışverişinde bulunuldu. 

     Uzunköprü Belediyesi tarafından 2. Kültür, Sanat ve Tarım Festivali kapsamında 14-17 Eylül tarihleri arasında Gülçiçek Parkında bulunan basketbol sahasında düzenlenecek olan Sokak Basketbol Turnuvası kura çekimleri yapıldı.
     Turnuvanın ilk gününde eleme müsabakaları, ikinci gününde çeyrek final maçları, üçüncü gününde yarı final maçları oynanacak olup, 17 Eylül Pazar günü 3.lük maçı ile final maçının ardından ödül töreni ile turnuva son bulacaktır.
     Katılan tüm takımlara başarılar dileriz.

07-11 Eylül tarihleri arasında Samsun'da düzenlenen Gençler Türkiye Taekwondo Şampiyonasına katılan sporcularımıza başarılar dileriz.

Şanlı Türk Ordusu'nun 30 Ağustos Zafer Bayramı'nı kutluyor,

Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve Silah Arkadaşlarını saygıyla anıyorum.

Ruhları şad olsun.

 

Av. Enis İŞBİLEN

Uzunköprü Belediye Başkanı

Başvurular 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında gerçekleşecek

Uzunköprü Belediyesi tarafından 2. Kültür, Sanat ve Tarım Festivali kapsamında 14-17 Eylül tarihleri arasında Gülçiçek Parkında bulunan basketbol sahasında Sokak Basketbol Turnuvası düzenlenecektir.

Turnuvaya 16-30 yaş arasındaki herkes katılabilir. 18 yaşından küçükler için veli izni gerekmektedir. Turnuva başvuru formuna ve oyun kurallarına aşağıdaki linklerden ulaşılabilir. Turnuva başvuruları, 5-8 Eylül 2017 tarihleri arasında Belediye Hizmet Binasında bulunan Halk Masası’nda yapılacaktır.

TURNUVA BAŞVURU FORMU 1
VELİ İZİN FORMU
TURNUVA OYUN KURALLARI

Belediyemizin araç parkını genişletmek ve ihtiyacımız olan ekipman destekli araçları belediyemiz bünyesine katmaya devam ediyoruz.

İtfaiye Müdürlüğü’ne alınan ön müdahale ve kurtarma aracında, bir adet kesici ve ayırıcı ekipmanları, bir adet kesici papağan ağzı, üç adet ayırıcı silindir, dar alan kurtarma seti, iki adet temiz hava tüpü, 2 adet ekipman jeneratörü, 300 lt. köpük tankı, bir adet holigan, bir adet yılan ve bir adet köpek yakalama aparatı ile araç üzerinde sabit ve seyyar aydınlatma ekipmanları bulunmaktadır.

Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN’in bizzat yerinde incelediği aracın halkımıza hayırlı olmasını dileyerek; “Kullanmayı nasip etmesin ama olmazsa da olmaz araçlardan birini daha araç parkımıza kattık. Trafik kazaları başta olmak üzere diğer tüm olaylarda kullanılmak üzere ön müdahalede bulunacak aracımız, 2009 yılında bu yana aldığımız yirmibeşinci sıfır kilometre araç oldu. Bu gurur Uzunköprü Halkınındır” dedi.

22 Nisan 2015 tarihinde UNESCO Dünya Geçici Kültür Mirası listesine alınan tarihi köprümüz için Uzunköprü Belediyesi olarak 24 Ağustos 2017 tarihinde “Dünyanın En Uzun Taş Köprüsü” olarak “Guinness Dünya Rekorları”nda yer alması için resmi başvuru yapıldı.

Guinness Dünya Rekorları Türkiye Temsilciliği’ne yapılan resmi başvuru ile tarihi köprümüzün 2. Uzunköprü Kültür, Sanat ve Tarım Festivali’nde rekor denemesi yapılacak. Yetkililer tarafından uzunluk ölçümü yapılacak tarihi köprümüzün, resmi belge üzerinde rekoru tescil edilmiş olacak.

UNESCO Dünya Kültür Mirası listesine alınması için büyük çaba harcanan tarihi köprümüzü Guinness Dünya Rekorları’na ekleyerek “Dünyanın En Uzun Taş Köprüsü” unvanı ile anılması ve tanıtımı sağlanacak.

Lalapaşa Belediye Başkanı Bülent Şahinşah, Belediye Başkanımız Av. Enis İşbilen'i makamında ziyaret etti.

Edirne bölgesindeki ve iki başkanın başkanı olduğu belediyelerin çalışmaları ile fikir alışverişleri şeklinde gerçekleşen toplantı sonrasında Başkan İşbilen, Başkan Şahinşah'ı ilçe genelinde yapılan su isale hattı şebeke inşaatı çalışmalarını yerinde incelediler.

Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü minik taekwondocuları Aleyna Ayata, Gülden Bekar, Alperen Ayata, Ceren Yanku 11-14 Ağustos 2017 tarihinde Antalya'da düzenlenecek Minikler Türkiye Şampiyonası'na katılacaklar.

Selin ve Pelin Kaya Kardeşler madalya için Samsun'a gidecek

Uzunköprü Belediyesi Spor Kulübü genç taekwondocuları Selin ve Pelin Kaya kardeşler, 14-17 Eylül 2017 tarihinde Samsun'da düzenlenecek Gençler Türkiye Şampiyonası'na katılacaklar.

Gümrük ve Ticaret Bakanı Bülent Tüfenkci, ilçemizi ziyaret etti.
Demirtaş Mahallesi’nde bulunan Gar Binası’nda gerçekleşen ziyarette, Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN, Bakan TÜFENKCİ’ye demiryolu sınır kapısı ve gümrük, tren seferleri hakkında bilgiler verdi.
Uzunköprü halkının taleplerini Bakan TÜFENKCİ’ye ileten Başkan İŞBİLEN, isteklerin olumlu karşılandığını söyleyerek; “Uzunköprü’den hem iç hat, hem de sınırötesi tren seferleri konusunun Ankara’ya yapılacak ziyaretlerde de takipçisi olacağız” dedi.

 

26 Temmuz 2017 Çarşamba günü Orta Edirne Katı Atık Yönetim Birliği devam eden Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi hakkında bilgilendirme toplantısı Uzunköprü Belediyesi Atatürk Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilmiştir.

Toplantıya katılım gösteren üyelere OREKAB Mühendisi tarafından devam eden çalışmalar hakkında bilgiler verilirken, inşaat aşamasındaki süreçler hakkında bir sunum yapıldı. Ardından tesis inşaatını yapan yüklenici firma temsilcisi üyelerin sorularını yanıtladı.

Toplantının ardından tesis inşaatı alanında saha gezisi yapılarak devam eden çalışmalar yerinde incelenmiş ve sahada OREKAB Birlik Başkanı ve Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN tarafından gazetecilere bilgi verilmiştir.

Katı Atık Düzenli Depolama Tesisi yapım işi ihalesi 24 Ekim 2016 tarihinde yapılmış, 9.929.690,22 TL + KDV bedel ile FAM İNŞAAT SANAYİ VE TİCARET LİMİTED ŞİRKETİ - LALOĞLU NAKLİYAT İNŞAAT MAKİNA TİC.VE SAN. LTD. ŞTİ. İş Ortaklığı uhdesinde kalmıştır. Tesis alanının firmaya teslimi 07.12.2016 tarihinde yapılmış olup, işin bitiş tarihi 30.05.2018’dir. Tesis, köy nüfusları dahil toplam 77452 kişiye hizmet edecektir. 77452 kişinin günlük ortalama 90 ton çöpü sahada düzenli depolanacaktır. Katı atık düzenli depolama tesisi, toplam 187.215 m2 alanı kapsamaktadır. Birinci Lotun alanı 30.000 m‘dir ve toplamda 240.000 m3 çöp depolanabilir. Düzenli depolama tesisi 23 yıl süreyle hizmet verecektir ve toplamda 720.000 m3 atığın depolanması planlanmaktadır. Dolgu alanlar; yollar, seddeler ve yapıların oturacağı dolgu zeminlerden sıkışma oranını belirlemek ve güvenli tarafta kalmak için DSİ tarafından numuneler alınıp deneyler yapılmıştır.

15.03.2017 tarihinde başlanan yapım işinde 25.07.2017 tarihine kadar olan süreçte; 1. Lot alanının kazısı yapılıp şevleri düzenlenmiştir ve 50 cm lik kil serilmesine hazır hale getirilmiştir. Kompost tesisi, ambalaj tesisi, idari bina ve atölye binasının alanları hazırlanıp grobetonu atılmış, kalıpları hazırlanmıştır ve temel betonu atılmasına hazır hale getirilmiştir. Enerji temin hattı direkleri, trafoları ve panoları sahaya yerleştirilmiş, enerji verilmesine hazır hale getirilmiştir.

Ayrıca tesis için 2017 Yılında Yinelenen Hibe Başvuruları; 11.01.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, 04.07.2017 Orman ve Su İşleri Bakanlığı (Kayıt No: 71679), 06.07.2017 Çevre ve Şehircilik Bakanlığı (Kayıt No: 10807), 07.07.2017 Kültür ve Turizm Bakanlığı (Kayıt No: 1105/2) olmak üzere şartlı akdi yardım dosyaları bakanlıkların Edirne il müdürlüklerine ve Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’na Birlik Başkanı Av. Enis İŞBİLEN tarafından elden teslim edilmiştir.

Uzunköprü Galatasaraylılar Derneği Yönetimi Belediye Başkanımız Av. Enis İŞBİLEN'i makamında ziyaret etti.

Uzunköprü Belediye Başkanı Av. Enis İŞBİLEN, yeni atanan DSİ 11. Bölge Müdürü Nesip ÖZDEN’i makamında ziyaret etti.
Hayırlı olsun ve başarı dileklerini sunan İŞBİLEN, DSİ Genel Müdürlüğü ile birlikte projeleri olan, eksiklikleri yüzünden bekleyen Evsel Atıksu Arıtma Tesisi hakkında bilgi alışverişinde bulundular. Tesisteki mevcut eksikliklerin tamamlanması hususundaki ihalenin yapıldığını, 2 ay içinde noksanlıkların giderileceğini belirten bölge müdürümüz, akabinde de işletme konusunda adım atacaklarını ekledi. (1 yıllık sözleşme gereği işletme ve eğitim)
Başkan İŞBİLEN de, her zaman olduğu gibi DSİ ile koordineli olarak çalışacaklarını ve kamu hizmetinin gereklerini yerine getireceklerini ekledi.

Uzunköprü Belediyesi

Halise Hatun Mahallesi Atalar Caddesi  22200
Uzunköprü / EDİRNE
0284 513 11 08

Üyeliklerimiz

turkiye bb   mbb 

 

meric belediyeler birligi   kentler birligi

Uzunköprü